Złącza do hydrantów w fabryce

Powierzchnia fabryki jest zazwyczaj bardzo duża, ponieważ obecnie buduje się najwięcej budynków halowych, bez niepotrzebnych ścianek działowych. Dlatego nie potrzeba wielu hydrantów, lecz długie węże. Zazwyczaj kupuje się kilka sztuk węży, a następnie łączy się je. Czym to zrobić, aby połączenie było trwałe i szczelne? Zwykłe objemy stalowe nie nadadzą się do tego celu, ponieważ woda będzie przez nie uciekać.

Złącza do łączenia wężów gaśniczych

złącza strażackieWęże gaśnicze w fabrykach są niezwykle potrzebne. Ich użycie jest najefektywniejszą metodą gaszenia pożarów, które nie mają podłoża chemicznego, a także w przypadku odcięcia dostępu prądu. Złącza strażackie są używane do tego, by łączyć ze sobą elementy wężów, które zazwyczaj mają po dwadzieścia pięć metrów. Lepiej jest mieć jeden długi wąż czy złącza? Raczej ta druga odpowiedź. Złącza strażackie są bardzo szczelne, a w przypadku przedziurawienia węża łatwiej wymienić jeden z czterech węży o długości dwudziestu pięciu metrów, niż jeden stumetrowy. Poza tym złącza strażackie są uniwersalne. To oznacza, że można je zarówno użyć do złączenia dwóch elementów węży, jak i do złączenia węża z hydrantem. Żywotność takiej złączki to dziesięć lat. Za dziesięć lat należy wymienić uszczelniacze i dalej można z nich korzystać. Nie będą przeciekały lub się zatykały, co jest kluczowe w przypadku potrzeby ich użycia.

Złącza tego typu używane są również przez Państwową Straż Pożarną. Jak dobrze wiemy, są to specjaliści w gaszeniu pożarów, dlatego nie sądzę, aby używali oni złych produktów. Takie złącza można szybko zapinać i robi się to zupełnie instynktownie. Poradzi sobie z tym każdy, nawet pracownik, który z jakiegoś powodu nie zdążył jeszcze zrobić szkolenia z zasad zapobiegania i gaszenia pożarów.