Założyłam działalność gospodarczą w Niemczech

Od kilku lat pracuję w Niemczech jako opiekunka osób starszych. Dotychczas pracowałam na etacie. Jednak ostatnio dowiedziałam się, że posiadając własną gewerbe, czyli działalność gospodarczą w tym kraju, można liczyć na dużo wyższe zarobki za tę samą pracę. Postanowiłam wobec zająć się tą sprawą i założyć własną działalność. Początkowo nie miałam jednak pojęcia, jak to zrobić.

Jak bezproblemowo założyć działalność w Niemczech?

bezproblemowe założenie działalności gospodarczej w niemczechNa szczęście z pomocą przyszła mi moja znajoma, która niedawno sama przechodziła przez wszystkie formalności z tym związane. Dowiedziałam się od niej, że obcokrajowcy, często korzystają w takiej sytuacji z pomocy firm, które oferują między innymi bezproblemowe założenie działalności gospodarczej w Niemczech. Ona sama korzystała z takiej pomocy i była bardzo zadowolona. Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu wszelkie formalności urzędowe udało jej się załatwić w ciągu zaledwie kilku dni, po których od razu mogła startować z własną gewerbe. Dodatkową zaletą takich firm jest również to, że oferują oni pomoc tłumacza. Podpowiedziała mi ona, że aby założyć własną gewerbe będę musiała pobrać z urzędu skarbowego zaświadczenie o tym, że nie zalegam z płatnością podatków. Będę potrzebowała także zaświadczenia o niekaralności i potwierdzenia adresu zameldowania. Przy składaniu wniosku o założenie gewerbe musiałam mieć przy sobie także dokumenty potwierdzające prawo do wykonywania zawodu.

Idąc za radami znajomej, udało mi się założyć własną działalność w Niemczech. Faktycznie okazało się to bezproblemowe i szybkie. Na rozpatrzenie złożonego przez siebie wniosku nie musiałam długo czekać, co było dla mnie bardzo ważne. Cieszę się, że zdecydowałam się na ten krok, ponieważ teraz mogłam cieszyć się wyższymi zarobkami i większą swobodą w pracy.