Wraca moda na dresy z ortalionu

Moda w zakresie strojów sportowych w ciągu ostatnich kilkunastu lat zatoczyła pewnego rodzaju koło. Na początku lat dziewięćdziesiątych bardzo popularne były luźne dresy ortalionowe, które jednak były wykonane w starej technologii przez co nie były najlepszym materiałem do długotrwałego treningu. Z czasem zostały wyparte przez inne materiały, ale teraz moda na ortalion wraca.

Powrót dresów ortalionowych

dres z ortalionuPrzez kilka ostatnich lat dres z ortalionu kojarzył się z niezbyt modnym sposobem ubierania się. Do treningu zaczęto wykorzystywać inne rodzaje materiałów, które lepiej przylegały do ciała, były bardziej rozciągliwe lub lepiej oddychające. Wybór różnego rodzaju dresów zdecydowanie się rozszerzył. Odmienne rodzaje wykorzystywane są do biegania, ćwiczeń rozciągających (jak joga, czy pilates), a inne do ćwiczeń na siłowni. Ortalion jednak wraca do łask dzięki akcjom promocyjnym dużych producentów sprzętu sportowego, którzy produkują obecnie dresy z ortalionu już w zupełnie nowej technologii. Użytkownicy dresów nie muszą już „dusić się” w nich, poniewa nowoczesny ortalion jest znacznie bardziej oddychający niż ten znany sprzed kilkunastu lat. Duży wpływ na powrót mody na ten rodzaj materiału ma też fakt wykorzystywania go przez znanych sportowców, w szczególności koszykarzy czy piłkarzy nożnych, którzy coraz częście podczas rozgrzewki ubrani są właśnie w dresy ortalionowe. Również lekkoatleci, którzy w niektórych dyscyplinach muszą długo czekać na swoją próbę korzystają z dresów z ortalionu.

Dresy ortalionowe nie są już kojarzone z brakiem gustu. Producenci zadbali o to, żeby wyglądały one schludnie i były reklamowane przez popularne gwiazdy sportowe. Oczywiście nie powoduje to, że inne materiały odeszły w zapomnienie. Coraz więcej osób uprawia różnego rodzaju sport, więc rynek odzieży dresowej będzie w najbliższych latach dalej się rozrastał.