Retro lustro w wyremontowanej łazience

Od dobrych kilku lat interesuje się wszystkim co dawne. Uwielbiam oglądać stare filmy z lat czterdziestych i pięćdziesiątych. To naprawdę fascynujące zobaczyć jak kiedyś kręcono filmy, jaka była ich stylistyka oraz jak ludzie dawniej się ubierali.

Lustro w stylu retro

lustro retroNo właśnie, jeżeli jesteśmy w temacie mody, sama od kilku miesięcy drastycznie zmieniłam swój styl. Dawna moda w stylu retro tak mi się spodobała, że postanowiłam zacząć się ubierać w tym samym duchu. Kupiłam rozkloszowane sukienki, ale także ołówkowe. Staram się wybierać wzory oraz faktury na ubraniach, które jednoznacznie kojarzą się z dawnymi latami. W niedługim czasie, w moim mieszkaniu planuje przeprowadzić remont łazienki. Jej dawny wystrój pamięta jeszcze lata osiemdziesiąte. Wprawdzie płytki same w sobie nie były brzydkie, ale ich wygląd wskazywał na to, że czas je wymienić. Będąc w sklepie budowlanym najbardziej do gustu przypadły mi oczywiście płytki w stylistyce vintage. W innym dziale znalazłam również lustro retro. Obydwa elementy, zarówno płytki, jak i lustro pasowały do siebie wprost idealnie. Szczególnie do mojego serca trafiło to właśnie lustro, jest przepiękne. Nie spodziewałam się, że w zwykłym sklepie budowlanym można znaleźć takie stylowe rzeczy. Lustro jest w owalnym kształcie, dużą uwagę zwraca jego niezwykle dekoracyjna, złocona rama. Mogłoby się wydawać, że co drugie lustro ma złotą ramę, jednak tutaj to złoto było postarzane, tak że lustro sprawiało wrażenie znacznie starszego niż jest.

Wygląda jakby liczyło sobie nawet setki lat, jakby jego dawnym miejscem był zabytkowy pałac. Nie skłamię jeśli powiem, że nie widziałam nigdy piękniejszego lustra. Już nie mogę się doczekać całego remontu mojej łazienki. Jestem pewna, że efekt będzie powalający.