Radarowe wyświetlacze prędkości mogą być niedrogie

Montaż radarowego wyświetlacza prędkości zaczyna się od wkopania w ziemię odpowiednich słupków. Na nich będzie ustawiona tablica, a także inne elementy, jak radar czy system zasilania. W nowoczesnych zestawach znajdziemy na przykład panel fotowoltaiczny, który zmniejszy znacznie zapotrzebowanie na energię elektryczną oraz turbinę wiatrową.

Prędkość mogą pokazywać radarowe wyświetlacze

radarowy wyświetlacz prędkości w niskiej cenieW ekologicznych i przyjaznych dla mieszkańców miastach takie tablice spotykane są bardzo często. Trzeba wiedzieć, jak można efektywnie poradzić sobie z ich sprawnym postawieniem, szczególnie w miejscach, w których będzie to dla nas korzystne. Na takiej tablicy wyświetlał się będzie wynik pomiaru, którego dokona radar mikrofalowy. Będzie on dokonywał pomiaru z wyprzedzeniem, w odległości od stu do dwustu metrów od znaku, dlatego kierowca będzie miał czas na reakcję. Często można spotkać takie wyświetlacze na przykład w miejscach, w których zaczyna się teren zabudowany, co wymaga zmiany prędkości. Samorządy często sięgają po radarowy wyświetlacz prędkości w niskiej cenie jako narzędzie w walce z piratami drogowymi. Osoba, która zobaczy wyświetlony na czerwono napis, że musi zwolnić, zrobi to o wiele chętniej. W takiej sytuacji będzie nam znacznie lepiej poradzić sobie z kontrolowaniem ruchu drogowego, a taka tablica działa znacznie lepiej na psychikę kierowców, niż represyjny fotoradar.

Informacja o przekroczeniu prędkości często jest też wyświetlana razem z kwotą mandatu oraz ilością punktów karnych, którą można otrzymać, gdy w takiej sytuacji złapie nas policja. Zdarza się, że na tych kierowców, którzy nie stosują się do zaleceń z wyświetlacza, czeka radiowóz policyjnej drogówki, który taki mandat chętnie mu wręczy, aby nauczył się jeździć zgodnie z przepisami.