Projekty łóżeczek skandynawskich

Chyba każde dziecko w pewnym wieku lubi budować prowizoryczne domki i się w nich chować. Robią to dziewczynki i chłopcy, gdyż w pewnym sensie naśladują dorosłych i tworzą swoją strefę do której inni nie mają wstępu. 

Łóżeczka w kształcie domków

łóżeczko domek skandynawskiPokój dziecka jest dla niego miejscem, w którym czuje się bezpiecznie. Będąc w domu maluchy ustawiają krzesła, lub przykrywają stoły i bawią się w domek, bo to dla nich ich mały kąt w całym domu. Możemy dzieciom pomóc w tworzeniu takiego miejsca, kupując łóżeczko domek skandynawski. Jest to model, którego konstrukcja wygląda jak klasyczny domek ze spadzistym dachem. W środku znajduje się stelaż na materac, a dookoła znajdują się barierki ochronne. Cechą charakterystyczną modelu skandynawskiego jest jego wysokość, ponieważ często nie posiada on nóżek, bo łóżko jest parterowe. Jedyne czego potrzeba, żeby móc w nim spać, to wygodny materac o odpowiedniej wysokości. Jego konstrukcja jest bardzo prosta i surowa, a drewno bukowe z jakiego jest wykonane, nie jest pomalowane, a jedynie zaimpregnowane specjalnym środkiem. Wszystkie elementy konstrukcji są idealnie wyszlifowane, aby nie było ryzyka wbicia sobie drzazgi przez dziecko. Aby ocieplić wizerunek łóżka, można go pomalować na dowolny kolor, lub dodać parę szczegółów w postaci lampek, którymi można owinąć dach, lub boczne słupki. Wejście do łóżeczka może być z prawej, lub z lewej strony, gdyż zależy to od zamontowania poręczy. Rozmiar domku może być różny w zależności od producenta.

Jeżeli chcemy kupić łóżeczko domek w niestandardowym rozmiarze, to można złożyć odpowiednie zamówienie do stolarza, który bez problemu go dla nas wykona, gdyż to bardzo proste zadanie. Konstrukcja składa się z kilku, gotowych desek, które wystarczy samemu skręcić.