Praktyczne siatki na balonach

Na elewacjach budynków bardzo często siadają gołębie, które przez swoje bytowanie ją niszczą. Przede wszystkim zanieczyszczają odchodami i zostawiają pióra, których ciężko się pozbyć. Taki problem ma wiele dużych miasta.

Czy siatka powstrzyma gołębie?

montaż siatki na balkoniePtasie odchody uwalniają wyjątkowo nieprzyjemny zapach i są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia. Ponadto ich usunięcie często się kończy odbarwieniem powierzchni, dlatego lepiej działać profilaktycznie. W tym celu konieczny jest montaż siatki na balkonie, oknie czy nawet całej elewacji, jeżeli posiada odstające elementy. Jest to bardzo proste zadanie, ponieważ do jej zamocowania nie potrzeba śrub ani gwoździ. Montując jej nie uszkadzamy budynku, zatem jest ona bardzo praktyczna. Przeważnie zakłada się ją na haczyki, które przykleja się na taśmie oraz wykorzystuje się odstające elementy elewacji. Dzięki temu w razie ewentualnego montażu, nie uszkodzimy ściany, ramy okna czy parapetu. Siatka skutecznie likwiduje problem ptactwa, ponieważ nie mają one możliwości wlecenia na balkon. Oczka siatki są na tyle małe, że żaden ptak się nie przeciśnie, a nawet jeżeli będzie próbował, to nie wyrządzi sobie krzywdy, gdyż nie posiada ona ostrych zakończeń. Jest w całości wykonana z polietylenu o odpowiedniej gęstości, przez co jest ona wytrzymała i nie ulega rozdarciom. Jej zewnętrzna powłoka jest odporna na deszcz, mróz, wiatr czy promienie słoneczne, dzięki czemu raz założona będzie służyć przez długie lata. Może stanowić także świetne zabezpieczenie dla kota.

Siatki przeciw ptactwu kupimy w sklepach gospodarczych albo najlepiej w internecie, ponieważ znajdziemy tak ich największy wybór. Są sprzedawane na metry i można od razu do nich dokupić odpowiednie zaczepy. Nie są drogie, ale za to bardzo skuteczne.