Porządki po budowie

Każda budowa się kiedyś kończy, a zostaje po niej pusty portfel i sterta odpadów pobudowlanych. O ile z tym pierwszym ciężko coś zrobić w krótkim czasie, o tyle z drugi można sobie w miarę sprawnie przy niskim nakładzie finansowym poradzić. Często pobliskie wysypiska śmieci mogą od nas przyjąć odpady pobudowane za niewielką opłatą. Warto się w tym temacie zorientować, bo można dzięki temu sporo zaoszczędzić.

Wywożenie odpadów budowlanych.

sprzątanie pobudowlane w krakowieMało kto posiada własny samochód przystosowany do wywożenia odpadów po budowie domu. Ale już wiele pojazdów posiada hak, za który można zapiąć wypożyczoną przyczepkę. Koszt wypożyczenia przyczepki samochodowej na dobę jest niewielki, bo rzędu kilkudziesięciu złotych. Mając taką przyczepkę na swój użytek sprzątanie pobudowlane w krakowie nie stanowi już dla nas większego problemu.Na przyczepkę można załadować sporo odpadów, począwszy od kawałków płyt gipsowo-kartonowych, poprzez kawałki cegieł, a skończywszy na wiadrach po farbie. Oczywiście warto mieć na uwadze dopuszczalną ładowność takiej przyczepki, bowiem samochody osobowe zazwyczaj mogą ciągnąć tylko przyczepy lekkie, które pozwalają transportować ładunek o wadze rzędu kilkuset kilogramów. Więc jeśli mamy do wywiezienia spore hałdy odpadów, będziemy musieli wykonać co najmniej kilka kursów. Nie mniej jednak ponoszone przez nas koszty będą niemalże znikome przy kosztach profesjonalnych firm sprzątających. 

Dokładne posprzątanie po budowie sprawi, że oszczędzimy sobie prac przy zakładaniu ogrodu wokół domu. Im czystszą powierzchnię zostawimy, tym szybciej będziemy mogli posiać trawnik, czy zamontować taras ogrodowy. Zadbany teren wokół domu z pewnością będzie cieszył nasze oko, a wykonana praca wokół domu będzie nierzadko napawała nas dumą.