Popularne belki drewniane

Drewniane belki wielu osobom kojarzą się z solidnymi i wytrzymałymi chatami, które przede wszystkim dzisiaj możemy spotkać na wsi. Tego typu element budowlany jest dla nas pewnego rodzaju symbolem drewnianej chaty i tego, z jakim stylem się ona nam kojarzy. Nie ma więc nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się wykorzystać belki drewniane w projekcie swojego domu lub mieszkania.

Wykorzystanie starych belek

stare belki drewnianeCoraz częściej, nawet w nowym budownictwie, wykorzystuje się w projekcie budynku belki, które mają spełniać nie tylko wartość użytkową, ale przede wszystkim estetyczną. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się stare belki drewniane, które na rynku często pojawiają się jako produkty „z odzysku” po rozbiórce starych domów. Kiedy projektujemy wnętrze restauracji, która ma charakteryzować się staropolskim stylem, wykorzystanie w jej architekturze starych belek drewnianych jest doskonałym rozwiązaniem pod względem estetycznym. Ponieważ zapotrzebowanie na belki jest całkiem spore, producenci oferują swoim klientom również postarzane belki drewniane. Są to produkty, które pod względem wykonania są całkiem nowe, ale odpowiednio postarzone przy wykorzystaniu pewnych technik obróbki drewna, właściwie nie odróżniają się wyglądem od starych belek. Belki te mogą być dodatkowo rzeźbione, co znacząco zwiększa ich wartość pod względem estetycznym i sprawia, że mamy do czynienia z naprawdę atrakcyjnymi elementami budowlanymi.

Kiedy poszukujemy belek drewnianych, na pewno warto w pierwszej kolejności sprawdzić asortyment produktów firm, które specjalizują się w wytwarzaniu dobrej jakości, drewnianych materiałów budowlanych. Bardzo często ceny, które będą nam proponowały różne firmy, będą dość zróżnicowane, możemy więc wybrać taką opcję, która będzie dla nas najbardziej zadowalająca.