Plac zabaw z certyfikatem

 

Dzieci w każdym wieku uwielbiają się bawić. Na początku wiele do szczęścia im nie potrzebne, bo rodzice są doskonałą rozrywką dla malca. Huśtanie na rękach, podskoki na kolanach w stu procentach zaspokajają potrzeby malucha. Starsze dzieci korzystają z placu zabaw. 

Gdzie iść z dzieckiem na plac zabaw?

certyfikowane place zabawJeżeli mieszkamy w dużym mieście, to z pewnością są wydzielone tereny na parki i miejsca rozrywki dla małych dzieci. Maluchy zawsze powinny się bawić pod czujnym okiem rodzica, gdyż nawet najbezpieczniejszy plac zabaw, może być dla małego dziecka zagrożeniem. Certyfikowane place zabaw znajdziemy na większości dużych osiedli mieszkalnych, lub na zielonych, miejskich terenach. Są one zawsze ogólnie dostępne dla wszystkich dzieci. Obecnie posiadają one specjalne podłoże wykonane z izolującej uderzenia pianki, dzięki czemu jeżeli dziecko się przewróci, lub spadnie z huśtawki, to nic mu się nie stanie. Place swoim wyposażeniem są dopasowane do wieku maluchów. Dla najmłodszych są dostępne piaskownice i małe budowle, na których maluchy mogą siąść, a dla większych dzieci znajdziemy huśtawki, karuzele i zjeżdżalnie. Są one budowane z drewna i nie posiadają ostrych zakończeń. Na certyfikowanych placach zabaw znajdziemy też mini centrum wspinaczkowe, dla większych dzieci, których kondycja ruchowa pozwala na wchodzenie po linach. Zjeżdżalnie nie są już robione z metalu tak jak lata temu, ale z aluminium, gdyż jest lżejsze. Metal się szybko nagrzewał w słońcu, dlatego zastąpiono go bardziej ekologicznym drewnem.

Producenci placów zabaw, sprzedają także miniaturowe wersje tych, które są dostępne dla wszystkich dzieci w miejscach publicznych. Taki plac możemy zamówić i zamontować na swoim podwórku, albo w ogrodzie. Jego wyposażenie możemy dowolnie modyfikować.