Odtruwanie organizmu po przedawkowaniu alkoholu

Alkoholizm wyniszcza człowieka prowadząc do wielu destrukcyjnych procesów związanych ze zdrowiem i życiem. Ma podłoże psychosomatyczne i często wynika z uwarunkowań genetycznych lub traumatycznych przeżyć i słabej psychiki. Zachwianie funkcji życiowych spowodowane nadmiarem alkoholu odbija się na zdrowiu, a często zagraża życiu. Rujnuje życie zawodowe, niszczy relacje w rodzinie i sprowadza na margines społeczeństwa. Prowadzi również do wielu chorób przewlekłych i nowotworów.

Zatrucie alkoholowe i skuteczna detoksykacja

odtrucia alkoholoweDlatego często stosuje się odtrucia alkoholowe przywracające właściwe funkcje organizmu i zapobiegające niebezpiecznym zmianom zachodzącym w psychice i zdrowiu człowieka. Detoksykacja jest bezpiecznym i bezbolesnym dochodzeniem do trzeźwości, która reguluje zachwiane funkcje życiowe dzięki lekarskiej interwencji i preparatom umożliwiającym wypłukanie z organizmu toksyn. Podczas detoksu alkoholowego uzupełniane są niedobory płynów, elektrolitów i witamin pod czujnym okiem opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, która kontroluje i łagodzi objawy zespołu abstynencyjnego. Już po pierwszym dniu abstynencji pojawiają się pierwsze symptomy somatyczne i psychiczne związane z niedoborem alkoholu w organizmie. Środki farmakologiczne umożliwiają opanowanie uciążliwych dolegliwości i łatwiejsze przebrnięcie przez trudny proces detoksykacji.

Wśród wielu korzyści jakie niesie detoks alkoholowy jest przede wszystkim odtrucie organizmu z nagrodzonych toksyn i przejście w stan abstynencki pod kontrolą lekarza. Przerwanie ciągu alkoholowego to mały krok do budowy nowego rozdziału życia w trzeźwości oraz rozpoczęcia procesu terapeutycznego. Kompleksowe leczenie obejmuje także terapie zajęciowe indywidualne i grupowe, uczące rozwiązywania problemów związanych z nadużywaniem alkoholu oraz radzenia sobie w trudnych sytuacjach i nie sięgania po alkohol.