Kupno soli spożywczej w worku

Uważam, że kupowanie produktów spożywczych w małych opakowaniach w ogóle się nie opłaca. Zazwyczaj kupując duże opakowania, można liczyć na niższą cenę za sztukę lub kilogram. Jeśli więc mam pewność, że coś zjem, wolę kupować duże opakowania. Tyczy się to również przypraw, szczególnie takich jak sól, które mają bardzo długie terminy przydatności do spożycia.

Poszukiwania soli spożywczej w dużych workach

sól spożywcza 25 kg w workachOstatni zapas soli powoli mi się kończył, dlatego uznałam, że nadszedł najwyższy czas na to, aby poszukać sklepu, gdzie można kupić sól w dużych ilościach. Przejrzałam kilka ofert i najtaniej wychodziła mi sól spożywcza 25 kg w workach, które można było dostać w okolicznej hurtowni. Była to sól niejodowana, która była o wiele zdrowsza niż ta jodowana, dlatego tym bardziej zdecydowałam się dłużej nie wahać i od razu ją zakupiłam. Kosztowała ona zaledwie kilkanaście złotych, dlatego cena za kilogram była o wiele bardziej przystępna niż ta w sklepach. Sól nie zawierała żadnych dodatków wybielających, ani antyzbrylaczy, dlatego miałam pewność, że jest ona naturalna i zdrowa. Zakupiłam tą sól i zaczęłam z niej korzystać jeszcze tego samego dnia. Bardzo mi odpowiadało to, że jest ona drobnoziarnista. Dzięki temu mogłam ją od razu przesypać do solniczki i nie wymagała ona używania młynka. To było bardzo wygodne i praktyczne przy codziennym użytkowaniu w kuchni.

Można było przesypać część soli do mniejszych pojemniczków, a resztę przechowywać w worku. Nie zbrylała się ona i nawet po długim czasie od otwarcia worka nie traciła żadnych swoich właściwości. Byłam bardzo zadowolona z tego udanego zakupu i kiedy tylko skończy mi się ten zapas soli od razu wybiorę się do tej hurtowni po kolejny worek. Dzięki kupowaniu dużych opakowań nie muszę też zbyt często chodzić na zakupy.