Jaki nawóz stosować?

Chcąc uzyskać obfite plony na swojej działce lub polu warto zadbać o odpowiednie nawożenie gleby. Często pojawiającym się problemem, który ogranicza wzrost roślin jest zbyt niskie pH gleby. Aby je podnieść stosuje się nawozy wapniowe. To właśnie one skutecznie podwyższają pH, i tym samym umożliwiają roślinom wchłanianie wielu substancji odżywczych.

Specjalistyczny nawóz na zakwaszoną glebę

wapno tlenkowe nawozoweProducenci nawozów prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych, nowszych i bardziej skutecznych składów tych specyfików. Jak się jednak okazuje natura i przyroda lubią prostotę. Ględę skutecznie można odkwasić na pomocą wapna tlenkowego. Powstaje ono w wyniku wypalania skał wapiennych. Prosta substancja o nieskomplikowanym wzorze sumarycznych CaO szybko reaguje z wodą zawartą w podłożu. Podczas użytkowania trzeba być jednak bardzo ostrożnym. Przenawożenie tą substancją może skończyć się bardzo źle, zarówno dla gleby, jak i dla roślin na niej rosnących. W połączeniu w wodą z wapna tlenkowego powstaje wodorotlenek wapnia, który jest substancją żrącą. Trzeba więc dawkować ten nawóz w ilościach zgodnych z zaleceniami producenta. Wapno tlenkowe nawozowe przynosi bardzo szybkie efekty. Nie potrzeba tutaj kilku sezonów, czy lat, aby zauważyć znaczącą różnicę we wzroście roślin i poprawie jakości gleby. Producenci oferują różne formy nawozów. Najbardziej popularne są jednak granulki, które także łatwo się wysiewa.

Dbanie o działkę i uprawy to podstawowy obowiązek każdego odpowiedzialnego rolnika, działkowicza lub hobbistycznego miłośnika ogródków działkowych. Aby móc pochwalić się przed sąsiadami przepięknymi i dorodnymi owocami ziemi, warto zakupić odpowiedni nawóz. Wiele ziem polskich jest zakwaszona. W związku z tym najlepiej sprawdzi się w tej sytuacji nawóz, który skutecznie podniesie pH.