Efektowne zastosowanie ścian wizyjnych

Ściany wizyjne swoją popularność zyskują w przypadku nowoczesnych systemów monitoringu. Monitory bezszwowe, które się na nią składają posiadają niemal niewidoczne ramki, które umożliwiają oglądanie doskonałej jakości obrazu. Są one stosowane zarówno w przypadku galerii handlowych jak i różnego rodzaju instytucjach oraz obiektach biznesowych.

Zastosowanie ściany wizyjnej

ściany wizyjneSame ściany wizyjne stworzone są poprzez połączenie ze sobą nowoczesnych monitorów. Ich przekątna może wynosić nawet do kilkunastu metrów. Monitory można połączyć ze sobą w dowolnych formach. Wiele z nich może pracować w wymiarze 24h/h. Z tego też względu sprawdzają się świetnie w systemach monitoringu wizyjnego oraz w różnego rodzaju centrach sterowania i zarządzania. Dzięki zastosowaniu tej metody otrzymujemy scentralizowaną kontrolę oraz jednorodność i dokładność barw wyświetlanych na każdym poszczególnym monitorze. Ściany wizyjne mogą występować w różnych układach. Najczęściej spotykanymi są 2×2 oraz 2×3 w przypadku kiedy mamy do czynienia z mniejszym obiektem do monitorowania. Jeśli jednak zależy nam na dużo większej kontroli ogranicza nas właściwie jedynie miejsce, które wygospodarujemy na ścianę wizyjną. Wbrew pozorom ściany wizyjne są rozwiązaniem bardzo powszechnym. Zamawiając w swoim ulubionym fast-foodzie bardzo często wybieramy produkt wyświetlony właśnie na monitorach bezszwowych. Równie często więksi przedsiębiorcy wykorzystują tego typu rozwiązanie we własnych salach konferencyjnych co w dużym stopniu wpływa na jakość przeprowadzanych szkoleń czy narad.

Zadaniem ściany wizyjnej jest wizualizacja wielkoformatowa, w miejscach gdzie zwykły monitor jest zbyt mały, bądź jego zastosowanie jest mało ekonomiczne. Co ciekawe ścianka wizyjna złożona z kilku monitorów bezszwowych, jest tańsza od monitora o zbliżonej przekątnej ekranu.