Duża piaskownica dziecięca

Chyba każde dziecko uwielbia budować babki i zamki z piasku oraz przesypywać jego ziarenka przez różnego rodzaju sita. Zabawa w piaskownicy bardzo rozwija dziecięcą wyobraźnię i daje wiele możliwości do kreatywnej zabawy.

Gdzie postawić ogrodową piaskownicę?

duże piaskownice ogrodowe dla dzieciRodzice, który mieszkają w mieście, muszą każdego dnia, kiedy tylko pogoda pozwala, udać się z dzieckiem na plac zabaw, aby się wyszalało. Maluchy najczęściej spędzają czas na huśtawkach i w piaskownicy, bo przesypywanie piasku jest dla nich bardzo ciekawym zajęciem. W parkach znajdują się duże piaskownice, w których się zmieści nawet dziesięcioro dzieci i ciągle pozostanie dużo miejsca. Jeżeli mamy ogród wokół domu, to sprawdzą się duże piaskownice ogrodowe dla dzieci. Mogą one być wykonane z plastiku lub drewna. Jeżeli chcemy, aby było możliwe jej przenoszenie, to najlepiej wybrać model plastikowy, gdyż jest lekki. Natomiast drewniana piaskownica lepsza jest jako stacjonarne miejsce na piasek. Dzięki wysokim brzegom, można do środka nasypać sporo piasku, bez obawy, że będzie się wysypywał. Dodatkową zaletą jest dołączona pokrywa, która chroni piasek przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi i odchodami zwierząt, jeżeli takowe posiadamy. Ogrodowa piaskownica może stać w dowolnym miejscu, gdzie jest równo. Po skończonej zabawie, należy pamiętać o zamknięciu jej, bo inaczej piasek szybko będzie się nadawał do wymiany. Piaskownica jest wykonana z trwałego tworzywa, które może utrzymać ciężar nawet do czterdziestu paru kilogramów.

Pod względem wielkości, najlepsze są piaskownice stacjonarne, które można spotkać w publicznych parkach. Jednak do użytku dla jednego dziecka, z powodzeniem wystarczy znacznie mniejszy model, który można postawić w dowolnym miejscu w ogrodzie.