Czy warto zdecydować się na betonową podłogę?

Kupno mieszkania od wielu lat było moim największym marzeniem. Kiedy wyprowadziłem się na studia, żyłem w dwuosobowym pokoju w akademiku, co z czasem zaczęło się robić bardzo uciążliwe. Nie było niczego przyjemnego w korzystaniu ze wspólnej kuchni czy jednej łazienki na całe piętro. Z tego powodu przeprowadziłem się do kawalerki, gdy tylko znalazłem lepszą pracę. W międzyczasie zacząłem myśleć o zakupie własnego lokum, które byłoby jednocześnie inwestycją w przyszłość.

Betonowa podłoga jako gwarancja wytrzymałości

podłogi betonowe dekoracyjneObejrzałem bardzo dużo różnych nieruchomości, zanim zdecydowałem się na kupno któregoś z mieszkań. Od początku było wiadomo, że nadaje się ono tylko do generalnego remontu, ale dzięki odłożonym pieniądzom mogłem sobie pozwolić na taki wydatek. Wybór odpowiednich ścian oraz mebli nie stanowił dla mnie żadnego problemu, ponieważ chciałem utrzymać wnętrze w jasnej, uniwersalnej kolorystyce. Dzięki temu bez problemu mógłbym je potem wynająć, gdybym zdecydował się szukać czegoś większego. Największym wyzwaniem był dla mnie wybór odpowiedniej posadzki. Od dłuższego czasu moją uwagę przyciągały podłogi betonowe dekoracyjne. Widziałem podobne rozwiązanie u jednego z moich znajomych i efekt był naprawdę rewelacyjny. Mimo to nie znałem zbyt wielu szczegółów dotyczących tego rodzaju posadzki. Postanowiłem więc skontaktować się z jednym z producentów i wypytać o wszystkie wątpliwe kwestie. Tak jak się myślałem, betonowe podłogi odznaczają się bardzo dużą odpornością na różnego rodzaju zarysowania i wilgoć. W efekcie pomyślałem, że świetnie sprawdzą się nie tylko w dziennych pokojach, ale też w kuchni czy łazience. Zależało mi na wnętrzu, które nie będzie wymagało remontu przez wiele lat i wydawało mi się, że takie właśnie uzyskam dzięki tego typu podłodze.

Kiedy remont dobiegł końca, byłem bardzo zadowolony z rezultatów. Początkowo obawiałem się, że wnętrze będzie wyglądało zbyt surowo, ale prezentowało się niezwykle elegancko i minimalistycznie. Mimo że mieszkam tam dopiero od kilku lat, podłoga także sprawia wrażenie bardzo wytrzymałej. Przez ten czas nie pojawiły się na niej nawet najdrobniejsze zarysowania czy pęknięcia. Myślę, że był to bardzo dobry wybór.