Czego można się dowiedzieć dzięki USG nóg?

Jednym z najczęściej wykonywanych badań jest USG. Warto więc dowiedzieć się czegoś więcej na jego temat, żeby jednak wiedzieć z czym właściwie wiąże się takie badanie, szczególnie gdy chodzi o USG kończyn dolnych. Jest ono wbrew pozorom niesamowicie istotne.

USG kończyn dolnych jest niezwykle cennym badaniem

usg kończyn dolnych krakówChodzi tu o zbadanie przepływu krwi w żyłach oraz tętnicach. Wykorzystuje się fale ultradźwiękowe które odbijają się od czerwonych krwinek, co sczytuje urządzenie. Dzięki temu na ekranie powstaje obraz przepływu krwi w nogach. Jest to badanie nieinwazyjne, bezbolesne, a przy tym po prostu bezpieczne. Nie trzeba się więc niczego obawiać gdy będziecie musieli wykonać coś takiego. Można dzięki temu badaniu wykryć nawet niewielkie zmiany, które mogłyby zagrażać życiu człowieka, więc jest to niezwykle wartościowa metoda. Często stosuje się je w przypadku gdy lekarz podejrzewa schorzenia związane z nogami lub też dana osoba ma mieć za niedługo zabieg usunięcia żylaków. Osoba badająca przykłada głowicę urządzenia do nóg dzięki czemu sprzęt zaczyna tworzyć obraz na monitorze ukazujący przepływ krwi. Lekarz może dzięki temu wskazać konkretne miejsce gdzie krew się cofa, zwalnia czy też przyśpiesza, ogółem miejsce gdzie krążenie krwi jest zaburzone. W wielu przypadkach konieczne jest przeprowadzenie USG kończyn dolnych Kraków to miasto słynące z wysokiego poziomu tego typu badań. Warto udać się do doświadczonego specjalisty, który posiada odpowiedni sprzęt. Mimo wszystko im dokładniejszy wynik badania tym lepiej.

O swój układ krwionośny należy dbać przez cały czas. Mimo wszystko to właśnie dzięki niemu można normalnie funkcjonować na codzień, więc nie można sobie pozwolić na jakiekolwiek zaburzenia krążenia. Jeśli się postaracie to zapewnicie sobie wspaniałe zdrowie na długie lata.