Ceny komputerów do streamowania

 

Żyjemy w czasach, w których gry komputerowe są tak samo chętnie oglądane, jak filmy pokazywane w telewizji. W niektórych grupach wiekowych, czyli przede wszystkim wśród nastolatków reprezentujących trendy charakterystyczne dla nowego pokolenia, transmisje rozgrywek są nawet bardziej popularne, niż produkcje telewizyjne.

Parametry dobrego komputera do streamowania

komputery do streamowania za 5000Osoby zainteresowane rozpoczęciem przygody ze streamowaniem gier muszą jednak być świadome, że będą potrzebowały sprzętu o znacznie lepszych parametrach, niż inni. Dla większości osób wystarczą jednak komputery do streamowania za 5000 złotych, które powinny poradzić sobie z obciążeniem generowanym przez streaming.  Praktycznie wszystkie komputery kupowane w celu transmisji gier to sprzęt stacjonarny, ponieważ laptopy o takich parametrach byłyby bardzo drogie i zdecydowanie byłyby poza zasięgiem większości z nas. Dobry komputer do streamowania musi być wyposażony w bardzo mocny procesor, który musi poradzić sobie nie tylko z samą grą, ale też z oprogramowaniem służącym do przeprowadzenia samej transmisji. Bardzo ważna jest też pamięć RAM, która powinna być zdecydowanie większa, niż w przypadku tradycyjnych sprzętów. Przyjęło się, że absolutnym minimum komputera do streamowania to 12 gigabajtów, chociaż większość osób rozbudowuje swoje urządzenia instalując nawet 16 gigabajtów pamięci RAM. Trzecim elementem, na który należy zwrócić uwagę to wysokiej jakości karta graficzna.

Komputery wykorzystywane do streamowania są poddawane znacznie większym obciążeniom niż standardowe sprzęty domowe. Sprawia to, że ich cena także jest co do zasady wyższa, niż w przypadku komputerów, które posiadamy w domu, jednak dzięki tej inwestycji wiele osób może realizować swoje marzenia i budować swój wizerunek w Internecie.