Ashwagandha – dlaczego warto ją stosować?

 

Ashwagandha – chociaż jest rośliną o bardzo egzotycznej nazwie, jest coraz częściej wykorzystywana przez miłośników medycyny ajurwedyjskiej, która tak, jak sama roślina, pochodzi z Indii. W Polsce można ją znaleźć pod wieloma różnymi nazwami, najczęściej stosowanymi są żeń – szeń indyjski, witania ospała czy czereśnia zimowa.

Ashwagandha – kiedy warto ją brać?

ashwagandha w sklepieWitania ospała jest uważana za roślinę o działaniu adaptogennym. Co to oznacza? Adaptogen to nazwa określająca lek ziołowy, który powoduje wzrost odporności organizmu na stres. Roślina ta działa odprężająco, pomaga zmniejszyć rozdrażnienie, a także uspokaja oraz ułatwia zasypianie. Jest często stosowana podczas występowania objawów lękowych oraz stanów depresyjnych. Jest to produkt bardzo polecany osobom, które cierpią na przewlekły stres oraz związane z tym problemy z zasypianiem. Znalazł on również swoje zastosowanie w walce z artretyzmem oraz stosuje się go w celu złagodzenia bólu kręgosłupa. Poprawia również koncentrację oraz stymuluje pracę mózgu, mając dobry wpływ na koncentrację, podobnie jak żeń – szeń – to właśnie stąd pochodzi jedna z nazw, pod jaką można znaleźć ten produkt w Polsce. Lista korzyści, jakie płyną z regularnego stosowania produktów zawierających witanię ospałą sprawia, że warto ją wypróbować. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, ponieważ ashwagandha w sklepie występuje w różnorodnej formie, np. w kapsułkach jako suplement diety.

Medycyna ajurwedyjska cieszy się obecnie w Polsce coraz większą popularnością, a produkty, które są w niej często wykorzystywane można bardzo łatwo u nas dostać. Dzięki temu każdy może poprawić swoje zdrowie i samopoczucie dzięki wykorzystaniu naturalnych składników pochodzących z roślin, które uprawia się w różnych zakątkach świata.