Antyalergiczny komplet pościeli

Sen ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Aby był on dobrej jakości musimy zadbać o nasze łóżko. Niektóre materiały i tkaniny pościeli mogą być szkodliwe dla poszczególnych osób. Alergicy w szczególności powinni dokładnie przeanalizować przy zakupie oferty pościeli na rynku.

Pościel dla alergików

Poduszki antyalergiczneAlergicy są narażeni na takie objawy jak kichanie, katar sienny, kaszel, łzawienie oczu, wysypka, a nawet ataki astmy. W łóżku spędzamy co najmniej 1/3 swojego życia. Jeśli jesteśmy alergikami musimy zwrócić szczególną uwagę na skład oraz materiał, z którego wykonana została pościel. Przede wszystkim musimy upewnić się czy w pościeli nie jest obecny materiał, na który jesteśmy bezpośrednio uczuleni. W składzie pościeli najczęściej uczula wełna naturalna, choć mogą to być także inne materiały. Poza takimi czynnikami uczulającymi istnieją również lokatorzy tej części wyposażenia mieszkania. Są nimi przede wszystkim roztocza kurzu. Są to małe pajączki, dla których pościel jest doskonałym mieszkaniem. Ciepło i wilgoć to idealne warunki, a ponadto znajdują w niej pożywienie w postaci złuszczonego, martwego naskórka. Są to najczęstsze alergeny występujące w pościeli. Dlatego, jeśli jesteśmy uczuleni na roztocza kurzu niezbędne będą dla nas kołdry poduszki antyalergiczne. Najważniejszym elementem takiej pościeli jest możliwość prania jej w temperaturze powyżej 60 stopni Celsjusza, bo w takiej właśnie giną roztocza. Ponadto może być ona nasączona specjalnym preparatem zwalczającym ten alergen, który również możemy dokupić, żeby móc zabezpieczyć pościel po każdym praniu. 

Używanie przez alergików pościeli, która będzie uczulać (bezpośrednio, lub przez jej lokatorów ją zamieszkujących) może doprowadzić do złej jakości snu. Ilość snu jest jest najmniej istotnym elementem, bo to jej jakość spełnia funkcję regeneracji, a dokładniej ilość powtarzanej fazy rem, która musi być poprzedzona fazą czuwania. Dlatego częste wybudzanie, na skutek objawów alergii może znacznie wpłynąć na jakość naszego życia.